rekonštrukcia kuchyne kvačalova I bratislava

Okrem komplexných rekonštrukcií interiérov navrhujeme aj čiastočné úpravy bytov. V príjemnej lokalite sme zameriavali zvláštne riešenú kuchyňu s utlačeným jedálenským stolom v rohu miestnosti a výškovým rozdielom v podlahe medzi chodbou a kuchyňou. Realizácia nábytkov – WOOD & INTERIERS.

Nápad odhaliť tehlovú stenu prišiel tentokrát zo strany investorky a aj keď omietka sa držala statočne, nakoniec sme tehlu obvodovej steny očistili a natreli na bielo. Farebnosť kuchyne sme prispôsobili laminátovej podlahe, ktorá mala pokračovať z chodby do kuchyne. Pôvodný výškový rozdiel sme dorovnali osb doskami a laminát tak plynule prechádza do kuchynskej časti.

01

Drevodekor spodných skriniek a vstavanej chladničky sme vyberali čo najbližšie k dekoru podlahy. Kuchyňu sme chceli ozvláštniť farbou aj vzorom a vybrali sme tapetu z lavmi.cz, ktorá pekne prepája sivú pracovnú dosku a biele horné skrinky. Drevená horná doska je priznaná po celej dĺžke skriniek a tvorí policu, ktorá prechádza aj ponad dverný otvor na chodbu.

02

Žlto sivá tapeta je prekrytá kaleným sklom a jeho kotvenie ako aj digestor zakrývajú presahujúce dvierka, ktoré slúžia aj ako úchytky. Presah dvierok skrýva aj pracovné osvetlenie – led pás po celej dĺžke kuchyne.

03

Horná drevená polica prechádza aj ponad dvere a vytvára policu na kvety a knižky, prípadne dekorácie. Stena nad policou je natretá čiernou tabulovou farbou ktorá prechádza do novej steny tvoriacej komoru.

04

Pôvodne bola za čiernou stenou komory nika s jedálenským stolom, čo pôsobilo stiesnene. Malé okno naznačovalo, že aj pôvodný pôdorys bytu tu mal kedysi komoru, tak sme ju bytu vrátili z praktických aj estetických dôvodov. Domurovaním steny a oddelením posuvnými dverami zavesenými na lište sme priestor opäť skompaktnili. Dvere sú rovnako ako stena natreté tabuľovou matnou farbou.

05

Keď je komora otvorená, odhalí menšie okienko a chýbajúci úložný priestor. Malá komoda na tabuľovej stene ukrýva router, ktorý sme sem premiestnili z chodby a je tak ukrytý aj s pripojením v komode.

06

Tapety z lavmi.cz majú jednoduché vzory a táto nás oslovila sivo-žltou farebnosťou, sivá k pracovnej doske a žltá k závesnému svietidlu od muuto.

07

Aby sme zachovali čistú sklenenú zástenu, zásuvky sú na oboch stranách kuchyne výsuvné z pracovnej dosky.

08

09

A tu je domáci miláčik Igor. Aspoň plyšový.. 🙂

10

Pôvodné vizualizácie naozaj vznikli pred relizáciou. Ale výsledok je na nerozoznanie.

pohlad 4

pohlad 6

pohlad 1

pohlad 2

pohlad 5

pohlad 3

A na záver – pôvodný stav kuchyne.

povodny