interiér showroomu pri mýte I bratislava

Showroom predaja bytov projektu „Pri mýte“ je zaujímavý návrh slovinského ateliéru. Ide o dvojicu lodných kontajnerov, ktoré sú navzájom posunuté, čím vytvárajú exteriérové terasy. Projekt sme dotvorili interiérovo tak, aby na malej ploche vznikol pocit obývaného priestoru s modernými prvkami.

Interiér je prirodzene rozdelený na dve časti – prvý kontajner tvoria kancelárie a druhý „obývacia časť“. Hneď za vstupom do priestoru je umiestnený stojan s podsvieteným modelom projektu, ktorý mal byť viditeľný aj keď je showroom zatvorený. Vpravo od neho je nika s kuchynskou linkou a vľavo obývacie sedenie.

01 showroom

Obývaciu časť definujú aj spustené svietidlá nad konferenčným stolom. Farebne je jednoduchá sedačka rozjasnená vzorovanými žlto-modrými vankúšmi.

02 showroom

Namiesto obrazov sú na stenách zavesené vizualizácie celkového projektu a interiérov bytov, ktoré sa v showroome predávajú.

03 showroom

04 showroom

Kuchyňa na mieru má otvorené časti v horných aj spodných skrinkách, ktorých tvar súvisí s knižnicou vedľa jedálenského stola. Kombinácia drevodekoru a bielej je zvýraznená čiernymi hornými skrinkami.

05 showroom

Biela knižnica má rovnaký tvar políc ako police v kuchyni a je tak aj opticky jej súčasťou. Žlté stoličky súvisia s farebnosťou v obývacej časti.

06 showroom

07 showroom

08 showroom

09 showroom