interiér podkrovného bytu czmk | zrínskeho ul | bratislava

Rekonštrukciou strechy vily na Zrínskeho ulici sa zabránilo rozpadnutiu prehnitého krovu, ale zároveň jeho zobytnením vznikli dva nové byty. Oba budú s industriálnymi prvkami, keďže konštrukcia krovu má oceľový rám a časť z neho bude priznaná. Oba budú mať otvorenú dispozíciu, s rovnako umiestnenou spálňou. Napriek tomu je každý osobitý a na mieru pre svojich majiteľov.

pohlad-2

Tento byt orientovaný smerom na severovýchod má slúžiť majiteľom ako hosťovský byt, alebo dočasná kancelária. Zariadený je ale plnohodnotne, ak by sa v ňom predsa len malo bývať dlhodobo. Celý priestor je otvorený a zjednotený liatou podlahou béžovej farby. Aj keď má mať byt industriálne prvky, zvolili sme skôr teplejšie hnedo béžové odtiene, keďže sa nám viac hodili k povahe majiteľov.

pohlad-1

Hlavným prvkom miestnosti je krbová stena, ktorá je prepojená s knižnicou vloženou až po hrebeň strechy. V jej strede sú zapustené dvere do spálne. Oceľová konštrukcia, ktorá nesie strechu, je v strede pod hrebeňom priznaná a natretá na hnedo-sivú farbu. V podobnom odtieni je aj povrchová úprava Pandomo na krbe. Prevažujúci hladký liaty materiál je v kontraste s pôvodným tehlovým murivom podmurovky natretým na bielo.

pohlad-4

Tri spojené strešné okná na dlhšej stene vymedzujú miesto ideálne pre umiestnenie sedačky. Aby nepôsobil celý priestor jednoliato, sedačka, horné skrinky kuchyne a doplnky su farebné s prevažujúcou tlmenou tyrkysovou farbou. Základným materiálom nábytkov je drevo doplnené kovovými prvkami. Chrómové svietidlá sú tiež v industriálnom štýle.

pohlad-3

Nízka podmurovka a šikmý strop až po hrebeň nám oklieštili možnosti aké svietidlá môžeme použiť. Hlavným osvetlením je systémová lišta s nastaviteľnými reflektormi zavesená na oceľový rám krovu a doplnkové svietidlá sú nástenné reflektory alebo lampy na ramene.

pohlad-5

Kuchynská linka vložená do niky je jednoduchá a preberá, resp. určuje, farebnosť celého priestoru. Výška po strop zväčšuje úložný priestor, ale v tomto bode sa zároveň láme podhľad do šikminy stropu. Vyriešili sme tým nepekný zlom stropu.

pohlad-7

Pracovné miesto bolo súčasťou požiadavok klienta a čierno drevená farebnosť jej prvkov pôsobí kompaktne a zároveň vyniká na bielom tehlovom podklade. V prípade, že budú chcieť klienti využívať priestor ako kanceláriu, stôl sa predĺži a posunie pod strešné okná a jedna sedačka nebude použitá.

pohlad-8

Kúpeľňa je takisto jednoduchá, ale ozvláštnená podlahou prechádzajúcou na vaňu. Technickým prvkom sú tu chrómové nohy umývadla, radiátor a svietidlá. Po celej dĺžke je predsadená stienka na podomietkový systém a vedenie rozvodov a nad ňou odsadené zrkadlo po celej dĺžke kúpeľne. Pod ním vzniká nika na odkladanie drobností, ktorá bude zo spodnej časti zrkadla nasvietená. V rohu miestnosti vedľa umývadla má byť príprava na práčku. Ak by bola voľne stojaca, určite by sme navrhli retro kúsok od Smeg.

pohlad-9