interiér pekárne moods bakery and coffee | michalská ul | bratislava

Naša prvá pekáreň /ale nie posledná/. Mali sme k dispozícii priestor v tvare štvorca s klenbovým stropom a na niektorých miestach nezmyselnými sadrokartónovými kapotážami. Okrem predajného pultu s prechodom do zázemia v jeho strede, malo byť v priestore čo najviac miest na sedenie.

moods-bakery-06

Pekáreň je na rohu Michalskej a Baštovej ulici. Pôvodne tu bol obchod s kozmetikou a výklad a vstup sme mali dané. Po vstupe do predajne treba zísť schodíky na úroveň predajne. Oproti vstupu bola stena, kam sme mali umiestniť predajný pult. Ako materiály sme zvolili vrstvenú preglejku, ktorá má vyššiu pevnosť a oceľovú konštrukciu pre police.

moods-bakery-08

Zadná stena pultov je obložená centimetrovou preglejkou do výšky začiatku klenby, aby sme priestor oteplili a zosvetlili. V tejto úrovni je aj hrana oceľovej konštrukcie, ktorá nesie police s pečivom a pohármi. Zvyšok klenby je natretý na čierno a je na ňom osadené logo.

moods-bakery-03

Prechod do zázemia je ako súčasť preglejkovej zásteny riešený kyvnými dverami s vloženým okienkom ako nábytkový prvok. Oceľová konštrukcia je kotvená do steny a jej boky pri policiach sú potiahnuté ťahokovom. Celá konštrukcia bola pred osadením nastriekaná na čierno.

moods-bakery-04

Stenu vpravo sme natreli farbou bielej kávy aby odskočil tvar klenieb a aby priestor pôsobil útulnejšie. Prednú časť pultu tvoria vitríny, ktoré sú spredu obložené preglejkou. Jedným z problémov pri kenbách je spôsob ako vyriešiť osvetlenie. Pôvodné reflektorové sme demontovali a nad pultom sú natiahnuté žiarovky zavesené na háčik. Rozvody sú vedené za preglejkovou zástenou a odtiaľ sú ťahané priamo k háčiku z ktorého visia.

moods-bakery-01

Jeden zo sadrokartónových odskokov sme využili na zapustenie preglejkovej police určenej na vystavenie doplnkových produktov, ktoré pekáreň predáva.

moods-bakery-05

Vitríny sú ukončené pultom s kasou, ktorý prechádza do sklopnej časti určenej na prechod. Tá pokračuje na stene ako tabuľa na písanie ponuky kaviarne. Sedenie a stoly mali majitelia z predchádzajúcej prevádzky, ale celkom zapadlo do priestoru a lavice nebolo treba upravovať.

moods-bakery-07

Vizualizácie

3-moods-bakery-coffee1-moods-bakery-coffee2-moods-bakery-coffee4-moods-bakery-coffee5-moods-bakery-coffee