interiér pekárne moods bakery and coffee | westend | bratislava

Druhá pekáreň v poradí je súčasťou administratívnej budovy Westend Square. Má dobrú polohu pri vstupe do budovy, vchod z exteriéru aj interiéru a aj napriek atypickému zúženému priestoru sme vytvorili pekárničku so zázemím aj sedením pre hostí.

moods westend 08moods westend 01moods westend 02moods westend 05moods westend 04moods westend 06

návrh – vizualizácie

MOODS-WESTEND-1

Moods bakery&coffee má už svoju identitu a dizajn, takže sme vychádzali z prvého návrhu pekárne na Michalskej. Predajný pult je umiestnený v širšej časti priestoru vľavo od vstupu a je odsadený od fasády tak, aby vzadu vznikol priestor pre zázemie s kuchynkou. Tvarovo je pult riešený rovnako ako na Michalskej, ale zadná časť nemá oceľovú konštrukciu ale police sú z preglejky priamo kotvené na zadnú zástenu z drevotriesky. Oddeľujúca priečka v ktorej sú ťahané rozvody je takisto nábytkový prvok – dosky kotvené na drevené hranoly.

MOODS-WESTEND-2

Svietidlá Ikea Hektar, materiály preglejka a čierna drevotrieska resp. doska natretá tabulovkou a tvar pultu sú zopakované. Keďže priestor predajne si majitelia prenajali nezariadený, riešili sa aj všetky povrchy a rozvody. Technológie a rozvody sú vedené pod stropom, ktorý sme neznižovali, ale po zrealizovaní všetkých sietí sa nastriekal po hranu okien na čierno. Podlahu sme zvolili neutrálnu krémovú, ktorá mala zosvetliť priestor, ale zároveň mala byť ľahko udržiavateľná.

MOODS-WESTEND-3

Oproti vstupu do predajne z exteriéru je väčšia plocha kam sme navrhli vyššie barové sedenie na rýchlu rannú kávu. Stena s tabuľou ukončujúcou pult na stene oproti vstupu je biela a celkom veľká, takže sme sa rozhodli podobne ako na michalskej spraviť police, kde by sa vystavil predávaný tovar. Keďže svietidlá v časti so sedením sú zavesené na policové konzolky z ikea, zopakovali sme prvok ale v obrátenej farebnosti a s inou funkciou – police z preglejky su posadené na čierne ikea konzoly.

MOODS-WESTEND-4

Nad centrálnym barovým sedením je svietidlo poskladané z piatich textilných káblov, objímiek a mliečnych guľatých žiaroviek. Nad sedením za stolíkmi sú spomínané Hektar svietidlá na policových konzolách Ikea. Tie sú pripevnené na predsadenú lištu z drevotriesky, ktorá oddeľuje bielu stenu a farebnú pruhovanú časť a zároveň sú za ňou vedené rozvody k svietidlám.

MOODS-WESTEND-5a

Sedenie je v tmavšej časti priestoru, ktorá je úzka, tak aby sme ju spríjemnili, natreli sme stenu vľavo až za roh pruhmi vo farbách Moods bakery&coffee. Sedenie je takisto rovnaké ako v pekárni na Michalskej.

MOODS-WESTEND-6

Napriek tomu, že sme použili čo najviac rovnakých prvkov, pôsobí nová pekáreň rovnakým ale zároveň iným dojmom. Keď sa dokončia všetky detaily, pridáme fotky, ale pekáreň je už otvorená.

MOODS-WESTEND-7