interiér 3i bytu hradská | bratislava

Mladý pár nás oslovil s požiadavkou navrhnúť zariadenie obývačky a spálne v trojizbovom byte. Byt kúpili s pôvodnou laminátovou podlahou a kuchynskou linkou. Aj napriek pôvodnému zámeru nemeniť na jestvujúcom zariadení nič, sa nám podarilo klientov presvedčiť, že pár zmien navyše nezaťaží veľmi rozpočet a výsledný efekt bude úplne iný.

Fotky z montáže tu.

Foto – realizácia

hradska 01

hradska 02

hradska 04

hradska 03

hradska 05

hradska 06

hradska 08

hradska 07

vizualizácie – architektonická štúdia

interier bytu-hradska-1

Ako prvé sme klientom navrhli, aby vymenili pôvodnú laminátovú čerešňovú podlahu za svetlejší neutrálny odtieň. Podarilo sa. Kuchynská linka a dvere v podobnom červenom odtieni sa obnovia ofóliovaním pôvodných dvierok. Steny natreté nabielo a svetlá dubová podlaha nám poskytli väčšie možnosti pri navrhovaní mladistvého moderného interiéru.

interier bytu-hradska-6

Vstupné dvere ústia priamo do obývacej miestnosti. Hlavným problémom bolo vyriešiť vstup tak, aby vchodové dvere a šatník neboli viditeľné zo sedačky a aby akékoľvek predelenie nepôsobilo ako mohutná stena. Vymysleli sme teda šatníkovú skriňu v priestore, ktorá pokračuje nízkym lavicovým sedením s lamelovým chrbátom. Dvere skrine sú zo zrkadla a lavica má pod sebou ďalší úložný priestor. Lamely sú hore spevnené policou na čiapky. Oproti šatníku je botníková stena s výklopnými držiakmi na topánky s dvomi otvorenými časťami na kľúče a drobnosti. Biela drevotriesková doska, ktorá tvorí základ nábytkov na mieru, je doplnená laminátovým svetlým dubom. Tieto dve farby tvoria neutrálny základ zariadenia bytu a rôznymi farbami doplnkov si ho môžu majitelia prispôsobiť svojim požiadavkám. My sme zvolili našu obľúbenú sviežu tyrkysovú v kombinácii s čokoládovohnedou.

interier bytu-hradska-4

Rozpočet sme mali stanovený na 6000€, takže okrem nutných nábytkov vyrábaných na mieru sme používali hlavne kupované prvky s ikea, kika a doplnky z bazárov. Priestor obývačky je spojený s kuchynskou linkou osadenou v nike. Okrem sedačky s televíznou stenou mal byť súčasťou priestoru jedálenský stôl a pracovný kút. Vyriešili sme to odsadením sedačky do priestoru, kedže nám to dovolila hĺbka miestnosti. Na stenu za sedačkou sme umiestnili pracovný stôl, ktorý pokračuje smerom do rohu miestnosti lavicou so zasúvacím úložným priestorom.

interier bytu-hradska-2

Stenu za televízorom sme ozvláštnili dreveným obkladom natretým bielou farbou. Je do výšky hornej hrany zárubne dverí a ukončený drevenou poličkou s hĺbkou 15cm, ktorá má slúžiť na vystavenie fotiek alebo obrázkov. Skrinka pod TV bude položená na podlahu a striedajú sa plné časti so zásuvkou otváravou na push a otvorené časti pre umiestnenie prehrávačov a pod.

interier bytu-hradska-3

Roh kúpelňovej steny tvorí pohľadovú časť pre sedenie v obývačke aj jedálni. Chceli sme stenu ozvláštniť a tapeta s ľudovým vzorom z lavmi.cz bola ideálnym riešením. Vedľa dverí do kúpelne vznikol priestor vďaka širšej chodbe na osadenie toaletného stolíka so zrkadlom. Kruhový jedálenský stolík z ikea je kvôli menšiemu priestoru vhodnejší, kedže sa okolo neho ľahšie pohybuje. Stoličky a konferenčný stolík z kika majú provensálsky nádych a zjemňujú interiér. Dúfame, že majitelia sa v ňom budú cítiť dobre. Čoskoro budú aj fotky :).

interier bytu-hradska-5