interiér bytu | rekonštrukcia | tokajícka ul | bratislava

Byt v Ružinove na Tokajíckej mal rovnakú dispozíciu ako byt na Moldavskej, ale zrkadlovo otočenú a s pridanou malou polizbou. Rovnako sme museli zmeniť dispozíciu, prepojiť kúpeľňu a WC, aby bola priestrannejšia a aby sme mohli zväčšiť obývačku.

OBYVACKA-1-FINAL-

Od klientov sme mali zadanie použiť ich obľúbenú fialovú farbu. Aby interiér nepôsobil smutne, pridali sme k nej žltú a ako základná farba ostala biela. Po vybúraní priečok sme upravili veľkosť kuchyne a kúpeľne tak, aby nám vychádzali presné moduly. Vložená kúpeľňa do stredu dispozície sa kvôli šetreniu priestoru spojila s toaletou a získali sme tak viac miesta pre obývačku.

OBYVACKA-2-FINAL

Základným problémom v menších bytoch je úložný priestor. Preto sme z oboch strán spálňovej priečky navrhli vstavaný šatník po strop. Z obývačkovej strany bolo nežiadúce, aby vstavaný šatník vyzeral ako šatník. Navrhli sme ho teda biely ako aj farbu steny a dvere otváravé na bezúchytkový push systém. Stena za sedačkou je potiahnutá sklotextilnou tapetou a natretá na fialovo.  Obývačková stena za televízorom zaveseným na stenu má jemne béžový nádych. Je vložená do stredu a po bokoch sú otvory po strop. Prechod z chodby do obývačky mal byť uzatvárateľný, čo sme dosiahli veľkými zavesenými sklenenými dverami ktoré sa posúvajú do priečky.

OBYVACKA-3--FINAL

V rohu obývačky je postavená knižnica vyrobená na mieru a jeden jej modul je z fialovej Egger drevotriesky. Tá sa opakuje aj na kuchynskej linke. Farebný koberec farebne prepája celý interiér.

OBYVACKA-4--FINAL

Kuchynská linka bola vyrábaná na mieru a je rozdelená na dve časti – vysokú zostavu zasunutú na zadnú stenu a dlhšiu časť s pracovnou plochou. Opäť sme na nej zopakovali základné farby použité v interiéri. Vysoká zostava a spodné skrinky sú z bielej laminovanej drevotriesky. Pracovná doska je sivá Egger Titan, ktorá je farebne rovnaká, ako zafrézované hliníkové úchytky a sokel. Horné skrinky sme navrhli z fialovej laminovanej drevotriesky. Zástena je zo žltého Lacobelu – farbeného skla.

KUCHYNA-2-FINAL

Horné skrinky sú ukončené vo výške 2,1m od podlahy a nad nimi je na celú šírku priečky vložené fixné sklo presvetľujúce kúpeľňu. Je osadené do hliníkových líšt a na pevno ukotvené. Aj napriek úzkemu priestoru sa nám podarilo nájsť rozkladací stôl, ktorý sa pri bežnom fungovaní oprie o stenu pod okno v kuchyni a pri väčších akciách sa môže presunúť do obývačkovej časti a rozložiť.

KUCHYNA-1-FINAL

Vo vstupnej časti sa v tomto type bytov nachádza priestor na šatník, ktorý je hlbší a potom sa nika na šatník zúži. My sme hlbšiu časť využili na vloženie lavice na sedenie, ktorá je súčasťou botníkovej steny. Je odlíšená žltou farbou a jej zadná stena je tiež žltá s pripevnenými vešiakmi a nalepeným vysokým zrkadlom. Zvyšnú časť botníkovej steny tvoria výklopné skrinky na topánky, spodné moduly sú výsuvné a horné otváravé. Získali sme tak ďalšie maximálne využitie úložného priestoru.

CHODBA-1-FINAL

Spálňa má na rozdiel od zvyšku bytu tlmené prírodné farby, tak aby nerušila majiteľov pri spánku. Základ tvorí drevo alebo jeho imitácia – laminátová podlaha – a za posteľ sme navrhli drevený obklad do výšky 1,1m.

SPALNA-2-FINAL

Obklad vychádza z vybraného typu postele od slovenského výrobcu Javorina, ktorá je z masívu a dodáva pocit tepla a útulna.

SPALNA-1-FINAL

Najmenšou miestnosťou je polizba, do ktorej je vstup z obývačky. Bude slúžiť ako detská izba a aj napriek malým rozmerom sa nám podarilo navrhnúť ju tak, aby v nej dieťaťu nič nechýbalo. Za dverami vznikla malá nika, kam sme vložili knižnicu s otvorenými aj uzavretými modulmi. Farebnosť z bytu sme zopakovali a jednu stenu sme natreli na žlto a v knižnica má konštrukciu z bielej a fialovej laminovanej drevotriesky.

DETSKA-IZBA-1

Posteľ sa opiera o knižnicu, ktorá jej tak vytvára čelo a aby sme využili maximálne priestor, má pod sebou dve úložné zásuvky. Aby nebolo farieb príliš veľa, skriňa prepojená s pracovným kútom je biela ako aj posteľ a jediným akcentom sú žlté zapustené úchytky.

DETSKA-IZBA-2

Skriňa v rohu miestnosti prechádza do pracovného kútika a do niky, ktorá vzniká v mieste, kde sa spájajú sme navrhli police na drobnosti.

DETSKA-IZBA-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

podorysy