interiér bytu | rekonštrukcia | moldavská ul | bratislava

Dvojizbový byt v Ružinove na Moldavskej ulici sa nachádza v jednej zo štvorpodlažných tehlových bytoviek. Vstup do bytu tvorila malá chodba, ktorou sa ďalej prechádzalo okolo hygieny do kuchyne. Z chodby boli vstupy do dvoch izieb. Pri rekonštrukcii sme vybrali všetky priečky a steny kúpeľne a kuchyne s rozvodmi sa robili celé nanovo. Otvorením oboch izieb vznikol preplávajúci priestor s oknami na oboch stranách, ktorého dojem sme sa snažili zachovať.

moldavska-pohlad-3

Hygiena a kuchyňa zostali na svojom pôvodnom mieste aby boli čo najľahšie napojiteľné na jadro s rozvodmi. Dostali ale novú podobu tyrkysovej kocky vloženej do inak otvorenej dispozície bytu. Nové steny, ktoré ju tvoria sú otapetované sklotextilnou tapetou a natreté tyrkysovou farbou. Pôvodné omietky sme dali odstrániť v obývačkovej a kuchynskej časti a tehly aj ked neboli plné pálené sme dali natrieť na bielo. Vznikla tak zaujímavá štruktúra.

moldavska-pohlad-4

Spálňa je od dennej časti oddelená posuvnými dvojitými dverami, ktorými sa prechádza cez šatník. Môže byť teda súčasťou celého priestoru, ak sú dvere otvorené alebo oddelená kde sa dvere zasunú.

moldavska-pohlad-2

Celkovo je obývačka riešená jednoducho, atmosféru vytvárajú jednoduché doplnky a štruktúra stien. Nábytky v obývačke sú vybrané z Kare takisto ako aj koberec. Knižnica s rozposúvanými policami je navrhnutá na mieru tak, aby bola na stred vstupnej chodby.

moldavska-pohlad-1

Tehly natreté na bielo prechádzajú aj do kuchynskej časti. Kuchyňu sme vložili do tyrkysového kubusu a je vyskladaná zo skriniek z Ikey. Zopakovali sme bielo – tyrkysovú farebnosť a ako ozvláštnenie sme navrhli vlnovú grafiku, ktorú sme nechali vložiť medzi sklá a osadiť ako zástenu.

moldavska-pohlad-5

Hnedá farba použitá v obývačke na sedačke sa opakuje na voľne stojacej retro chladničke čokoládovej farby. Nad hornými skrinkami sme vytvorili svetlík z fixného skla do kúpeľne, ktorý zabezpečuje dostatok svetla cez deň.

moldavska-pohlad-6

Kuchynskú linku sme v Ikea vybrali a navrhli ešte pred začatím stavby tak, aby sme vedeli prispôsobiť dĺžku steny novej kúpeľne a aby kuchyňa pôsobila že je vyrobená na mieru.

moldavska-pohlad-7

Fotky zo stavby:

Otvory na posuvé dvere do spálne počas stavby a po vymaľovaní – po bokoch sme nechali priečky, aby sa medzi ne dali vstavať skrine a dvere mohli zostať po odsunutí otvorené.

1m

Otvor na sklo do kúpeľne zo strany kuchyne a očistené a namaľované tehly v obývačke.

Untitled-1

Povrchy v kúpeľni sme navrhli z epoxidu, mohli sme si zvoliť akýkoľvek odtieň a steny aj podlaha sú bez špár. Epoxidové podlahy a steny majú jemne lesklý povrch a pôsobia moderne a čisto.

333