interiér bytu jiskrová I bratislava

Ak rozmýšľate nad zmenou dispozície v starom byte, dôležitý je hlavne statický posudok. A v tomto prípade sa podarilo vybúrať skoro všetko. Z dvojizbového bytu je trojizbový, kuchyňa získala bonus – prístup na balkón a zbytočne veľká spálňa ustúpila dennej časti.

JISKROVA PODORYSY

Keďže v pôvodnom byte sa nachádzali krásne drevené parkety, rozhodli sme sa ich zachovať, zrepasovať a doložiť nové v rovnakom vzore a odtieni aj do novovzniknutej detskej izby. Dubové drevo sme použili aj na nábytkoch doplnené o námornícku modrú darbu a osviežili sme to sýtou oranžovou farbou ako akcente na stoličkách v jedálni.

JISKROVA01KO

Kuchyňa je priamo prepojená s obývacou izbou. Chceli sme čiastočne oddeliť pohľad na kuchyňu zo sedačky. Prirodzene tak vznikol zaujímavý prvok, kedy drevený obklad na stene plynulo prechádza do lamiel, ktoré opticky oddelujú kuchyňu a zároveň nezabraňujú prenikaniu svetla. Priestor je vzdušný, presvetlený a pôsobí väčšie ako s plnou stenou. Knižnica byt prepája a zároveň zjednocuje. Vo vstupe začína lavičkou s botníkom, v obývacej časti tvorí príjemné pozadie s knižkami a dekoráciami a v rohu tvorí pracovňu, kde sa jedna z políc rozširuje na šírku pracovnej dosky. Pod stropom sme vytvorili nadstavec, ktorý spĺňa funkciu úložného priestoru, pri podlahe sú výsuvné šuflíky na rôzne dokumenty, ktoré sa nájdu v každej domácnosti.

JISKROVA02KO

Okrem knižnice je zjednocujúcim prvkom v byte modrá námornícka farba, ktorá je použitá na dvierkach vo vstunej hale, na horných skrinkách v kuchyni, na ostrove a niekoľkých moduloch knižnice.

JISKROVA09KO

Led podsvietenia sú skryté a okrem praktickosti vytvárajú dobrú svetelnú atmosféru. Nad kuchynskou časťou sme schválne znížili podhľad. Okrem optického oddelenia od ostatných častí bytu je v ňom skrytá nuta s led podsvietením a plátnom, ktoré je tak v čase, keď sa nepoužíva neviditelné.

JISKROVA03KO

JISKROVA04KO

Keďže sa jedná o starý byt, žiadalo sa nám do moderne riešeného interiéru vniesť kúsoch staršieho motívu. Rozhodli sme sa pre cementovú dlažbu s modro sivým geometrickým vzorom, ktorú sme použili na kuchynskej zástene a ako obklad v kúpelni za umývadlami.

JISKROVA05KO

Tabulová farba nesmie chýbať 🙂 Virginia Woolf má ako vždy pravdu.

JISKROVA06KO

JISKROVA07KO

Cikcakový vzor tapety je jemný, na lavičku sme doplnili výrazný čiernobiely retro vzor.

JISKROVA08KO

Všetky nábytky v byte sú navrhnuté na mieru. Do spálne sme sa rozhodli dať zelenú olivovú farbu, ktorá tiež veľmi pekne ladí s dubovým drevom. Za postelou je vytvorené čalúnenie s jemným vzorom. Knižnica má v sebe zakomponovanú sklápaciu dosku, vznikol tak pracovný kút medzi spacou časťou a šatníkom.

JISKROVA10S1

JISKROVA11S2

Majitelia sa rozhodli zachovať pôvodnú volne stojacu vaňu, my sme navrhli natrieť ju čiernou farbou. Cementová dlažba je akcentom v sivo-drevenej kúpelni. Odskok, ktorý vznikol, keď sme vytvárali sprchový kút, sme doplnili o priečku, kde sú vsadené poličky a pri strope sme ho zalícovali sadrokartónom – vznikla tak ďalšia nuta na led podsvietenie. Rozhodli sme sa použiť na chodbe a v kúpelni sivý matný gres, aby prvky, ktoré sme vytvorili nezanikli, naopak sivá farba dáva vyniknúť dubovým nábytkom aj čiernej vani.

JISKROVA13K1

JISKROVA14K2

JISKROVA15K3

Hosťovká izba – v budúcnosti detská izba farebne ladí s ostatnými miestnosťami v byte. Pod posteľou je zakomponované ďalšie výsuvné lôžko.

JISKROVA16DI1

JISKROVA17DI2