interiér bytu I pezinok

Interiér bytu v bývalej kancelárskej budove má uprostred dispozície dva stĺpy. Dreveným obkladom, ktorý pokračuje knižnicou sme z nich vytvorili nosný prvok v centre bytu.

Pri navrhovaní nebolo potrebných vymyslieť veľa dispozičných úprav. Hlavným problémom bolo, ako spraviť z veľkej haly súčasť bytu. Keďže dispozícia bytu je veľmi otvorená a pôvodné dvere na toaletu ústili priamo do haly, navrhli sme ich otočenie do menšej vstupnej chodby aj za cenu stiesnenejšieho prístupu do WC. Vytvorili sme tak priestor pre čítací alebo realxačný kútik s kreslom pri knižnici alebo aspoň útulný zaujímavý vstupný priestor, ktorý nie je iba chodbou.

18 podorys

Spomínaný drevený obklad stĺpov a ich prepojenie hornými policami vytvára optický predel medzi kuchyňou a vstupnou halou. Pôvodnú kuchynskú linku, ktorá bola v tvare U a viditeľná od vstupu sme otočili tak, že ostrov ju čiastočne zakrýva a nie je tak otvorená.

P16 OBYVACKA

Atypická dispozícia mala aj svoje nevýhody. Jednou z nich bolo riešenie jedálenského stola, ktorý sme kvôli menšiemu priestoru spravili ako pokračovanie pracovnej dosky ostrova.

P15 KUCHYNA1

Keďže kuchyňa voľne prechádza do obývacej časti, prepojili sme ich úplne a horné skrinky prechádzajú priamo do knižnice nad televíznou komodou.

P18 KUCHYNA OBYVACKA

P19 KUCHYNA OBYVACKA

P17 KUCHYNA OBYVACKA,

Odskočenie dispozície do haly a potom obývacej časti sme poňali hmotovo ako knižnicový roh, ktorý okrem potrebných úložných priestorov navádza ďalej do obývacej izby.

P14 HALA3

07

Na opačnom konci – stena kúpeľne a kuchyne – je takisto poňatá hmotovo ako roh natretý tabuľovou farbou. Je tak vytvorený kontrast, ale zároveň je to opakujúci sa prvok.

P12 HALA1

Detská izba mala byť riešená nadčasovo, skôr študentsky a jedným zo spôsobov ako najlepšie využiť priestor je vytvoriť nábytky na mieru, ktoré sú pospájané a šetria tak priestor.

P9 DETSKA IZBA1

P10 DETSKA IZBA2

P11 DETSKA IZBA3

Spálňa má menší rozmer a bolo potrebné vytvoriť čo najviac úložných priestorov. Zároveň ale majitelia nechceli mať ako pohľad z postele veľkú plnú šatníkovú stenu, tak sme jej bielu plochu narušili vloženými drevenými nikami.

P7 SPALNA1

P8 SPALNA2A ZRKADLO

Kúpeľňa s hexagonálnou žltou mozaikou a zošikmenie skrinky pod umývadlo a zrkadla vytvára opäť niečo osobité. Práčku a sušičku sme dali neštandardne vedľa seba, keďže jediné miesto kam sa dali umiestniť bolo vedľa dverí a vznikol by stĺp, ktorý nepôsobil dobre. Riešenie s práčkou a sušičkou vedľa seba vytvorí skôr dojem komody, ktorú sme napojili na rošt vedľa vane.

P6 KUPELNA3

P5 KUPELNA2

Majiteľ bytu ma rád animované seriály, tak jednou z požiadaviek bol Bender vo WC. Výborný nápad 🙂

P1 CHODBA1

P3 WC1

P2 CHODBA2