interiér bytu I parkville I bratislava

Tentokrát bolo našou úlohou navrhnúť detské izbičky a pracovňu. Špeciálnou požiadavkou klientov bolo rozdeliť detské izby na dennú a nočnú miestnosť. Kým sú chlapci malí, budú mať spoločný priestor, neskôr sa izby rozdelia. V dennej časti sme navrhli hrací/čítací kútik s mäkkým matracom a variabilnou pegboard stenou, dva rastúce písacie stolíky a dostatok úložného priestoru na hračky a knižky. V nočnej časti sa nachádzajú dve postielky s úložnými priestormi, šatník a knižničky. V oboch miestnostiach používame mäkké a príjemné materiály ako brezová preglejka, sivý koberec, biele nábytky a korkové obklady stien, ktoré okrem funkcie pripínania obrázkov a poznámok plní funkciu zásteny za postielkou. V pracovni sme mali vytvoriť veľký pracovný priestor s dvoma miestami a šatník.

V oboch detských izbičkách sa opakujú prvky Montessori. Nábytky sú kombináciou kusových kupovaných prvkov z Ikea a nábytkov na mieru.

Pracovné stoly a knižnica sú navrhnuté z brezovej preglejky a kovovej konštrukcie, čo nám umožnilo vytvoriť subtílny dizajn s dostatočnou pevnosťou a nosnosťou. Za pracovné miesta sme navrhli na obklad steny korok. Na rozhraní medzi obkladom a antracitovou stenu sme vytvorili poličku, kde sa dajú položiť ďalšie príručné drobnosti. Okrem stolových lámp si klienti môž dosvietiť pracovné miesta led pásom.