interiér rd I opál I jarovce

Návrh interiéru v projekte Opál v Jarovciach. Útulný interiér rodinného domu v neutrálnych nadčasových tónoch.  Základom je drevo v prírodnom dubovom odtieni, ktoré kombinujeme s béžovými a svetlými materiálmi. Akcentom sú tmavšie antracitové prvky, ktoré dodávahjú interiéru šmrnc.  Nosným prvkom interiéru je prepojenie schodiska s krbovou stenou, v rámci ktorej sme zakomponovali drevo a knižnicu. Na optické oddelenie priestorov používame drevené lamely. Tento prvok opakujeme, aby sme celý priestor poprepájali nielen materiálovo ale aj vizuálne.


Vstupný priestor a wc v duchu minimalizmu a praktickosti. Veľkoformátové obklady v béžovom odtieni v kombinácii s drevenými prvkami a tmavý kovový detail.

V oboch detských izbičkách sme navrhli dostatok úložných priestorov na hračky, knižky a oblečenie. Na zmäkčenie priestorov používame praktivké korkové obklady stien a čalúnenia, ktoré sú navrhnuté na mieru. Knižnice majú rôzne výšky a šírky jednotlivých modulov, aby sa tam zmestili knižky a hračky rôznych veľkostí. Páči sa nám nápad klientov zavesiť na strop hojdavaky 🙂 Priestor je hravý a nadčasový, izbičky budú s ďeťmi rásť.
Špeciálnou požiadavkou v tejto detskej izbičke bolo spraviť sedenie v okne. Zakomponovali sme to v rámci ďalšieho úložného priestoru.
Kúpelne rodičov a detí na poschodí sa nesú v podobnom duchu a materiáloch ako na prízemí.