interiér bytu chlumeckého ul I bratislava

Byt na chlumeckého ulici má rovnakú dispozíciou ako byt v Senci, ktorý sme navrhli nedávno. Rekonštrukciou sme sa snažili vytvoriť väčší komfort v kúpeľni aj kuchyni. Hlavnou zmenou bolo obnovenie a rozšírenie vstupu do kuchyne z obývacej miestnosti tak aby vznikla otvorená dispozícia. Dispozične sme podľa požiadaviek klienta vytvorili najskôr samostatné WC a kúpeľňu, v ktorej mala byť umiestnená aj práčka. Presvetlenie kúpeľne prirodzeným osvetlením navrhujeme v bytoch veľmi často, keďže je príjemné, ak si nemusíte vždy pri vstupe do kúpeľne zapnúť svetlo.

chlumeckeho podorys web

Farebnosť si majitelia vybrali jednoduchú – iba kombinácia dreva a bielej farby. Voľne stojaca chladnička bola už kúpená, ale vďaka menšej hĺbke, skrytým úchytkám a plochému tvaru nebol problém zpracovať ju do návrhu.

pohlad1 kuchyna

Jednoduchá biela kuchyňa je zjemnená drevenou pracovnou doskou a hornými skrinkami pod svetlíkom. Rovnaký materiál je použití aj ako špaleta svetlíka kúpeľne a ostenie otvoru do obývacej izby.

pohlad2 kuchyna

Obloženie otvoru je aj zútulňujúcim prvkom, ale zároveň je súčasťou malého barového pultu, ktorý je navrhnutý ako oceľová konštrukcia s drevenou výplňou.

pohlad3 kuchyna

Kúpeľňa má na stenách použitý jednoduchý béžový gresový obklad, na ktorom vynikajú biele skrinky pod umývadlo a obloženie vane bielym sklom.

pohlad4 kupelna

pohlad5 kupelna

pohlad6 kupelna

pohlad9 chodba

Vstupná chodba je dostatočne priestranná, tak sme vytvorili úložné priestory aj otvorenú niku pokračujúcu lavičkou s botníkom navrhnutou na mieru. Veselé wooli vešiaky nepatria iba do detských izieb, ale v jednoduchých priestoroch sa môžu stať pekným detailom.

pohlad8 chodba

pohlad7 wc