interiér 3i bytu ondrejovova I bratislava

Na konci Ružinova je zaujímavý nízky panelový dom, s menším počtom bytov, ktorý má okolo seba veľa zelených plôch. Na panelák celkom veľké miestnsti, veľké okná a dobrá orientácia bytu boli dobrým základom pre návrh nášho ďalšieho interiéru.Trojizbový byt pre mladý pár sme začali navrhovať zmenou dispozície kúpeľne a kuchyne tak, aby sme čo najviac zmenšili chodby. Kuchyňa tak ostala prístupná iba z obývačky, ale keďže na seba logicky nadväzujú, je to skôr výhodou. Vstup do obývačky je od chodby oddelený posuvnými sklenenými dverami.

obyvacka 1

Väčšia obývačka je prechodom do kuchyne rozdelená na dve zóny – oddychovú so sedačkou a pracovnú s kútikom na čítanie, ktorého súčasťou je aj barová komoda.

obyvacka 4

Pracovný stôl mal byť iba nenápadnou súčasťou obývacej miestnosti a navrhli sme ho ako optickú súčasť policovej zostavy.Tapeta za TV má ešte viac zvýrazniť oddychovú časť a potlačiť pracovnú časť. Druhá časť tapety je za sedačkou a barovou komodou, na ktorú sme tiež chceli upútať. Jediné svetlé miesto za pracovným stolom tak viac splýva s knižnicou.

obyvacka 2

Knižnica nie je tentokrát na celú stenu a tvoria ju o 10cm posunuté moduly.

obyvacka 3

V rohu miesnosti sme vytvorili čítací kútik s barovou komodou na mieru. Výsuvná polica, ktorá vytvorí pracovnú – nalievaciu – plochu sa dá zasunúť a ostane viditeľná ako oranžový detail komody.

obyvacka 5

Celkovo je interiér doladený a prepojený sviežou oranžovou farbou, ktorá sa objavuje na nábytkoch a doplnkoch. Sivo-hnedá jej robí príjemný kontrast a základom je dubové drevo.

kuchyna 3

Dolné skrinky sú navrhnuté so zapustenými úchytkami. Horné sa otvárajú push systémom.

kuchyna 1

Horné skrinky sú po celej dĺžke podsvietené LED pásom a na lište pod nimi sú povešané kuchynské náradia a doplnky.

kuchyna 2

Kúpeľňa je jednoduchá, so sivým obkladom a dlažbou. Jednu jej stenu sme navrhli ako úložný priestor. Vložené niky sú zopakovaným prvkom z nábytkov v kuchyni a obývačke.

kupelna 2

Namiesto pôvodnej vane chcel majiteľ sprchový kút a navrhli sme ho na celú dĺžku pôvodnej vane, iba s pevnou sklenenou zástenou.

kupelna 3

Obklad na stenách je sivý gres 30x60cm a aby špáry prechádzali aj na podlahu, dlažba má formát 60x60cm a je v tom istom odtieni.

xkupelna 4

Jednoduchú spálňu ozvláštňuje tapeta s textilným mäkkým vzorom. Čalúnené čelo postele je samostatne pripevnené na stenu.

spalna 1

Na menšie veci je pri dverách navrhnutá komoda so zásuvkami. Tlmené zemité farby sú do spálne vhodnejšie a béžovú farbu tapety a koberca sme doplnili tmavšou tabakovou farbou na posteli a skrini.

spalna 2

Maximum úložného priestoru sme dosiahli šatníkom na celú stenu za dverami. Nepoužívame roldory, ale otváravé skrine, ktoré majú väčšiu hĺbku a dvierka sú v jednej rovine, čo pôsobí krajšie.

spalna 3