interiér 3i bytu majerníkova I bratislava

Interiér bytu na Majerníkovej sme navrhovali ako kompletnú rekonštrukciu s premiestnením kuchyne a úpravou kúpeľní. Zelenú farebnosť si vybrali klienti a my sme sa ju snažili čo najlepšie zapracovať do návrhu.

Pôvodná obývačka bola dostatočne veľká na to, aby sme do nej vedeli osadiť aj kuchynskú linku. V mieste pôvodnej kuchyne vznikla špajza a rozšírenie kúpeľne. Kuchynská linka voľne prechádza do knižnicovej steny, čo celý priestor zjednocuje a zároveň potláča vnímateľnosť kuchyne. Rodina pre ktorú je návrh robený má tri malé deti, takže veľa úložných priestorov, miest na sedenie. Spodná časť knižnice slúži aj ako vinotéka. Mali sme síce dilemu, či to pri menších deťoch predsa len nie je riskantné riešenie, ale nakoniec nás klienti sami presvedčili, že polica na vína ostane.

ob2

Na rozdiel od zložitej kuchysko-knižnicovej zostavy je TV komoda minimalistická s použitím žltého vnúra v otvorenom module. Celkovo aby farebnosť neostala iba pri zelenej, dopĺňali sme ju sviežou žltou farbou.

ob4u

ob1u

ob7u

ob3

ob6

Pri okne sme vytvorili menší pracovný kút. Stenu s dverami do izieb, ktorá je jediná bez okien a nie je lomená sme potiahli príjemnou béžovou tapetou s jemným vzorom.

ob5

k2

k1

wc1

V detskej izbe pokražuje žltá farebnosť v kombinácii so svetlomodrou, keďže v izbe budú dvaja chalani. Úložné priestory sú aj pod posteľami na mieru tak, aby bol priestor čo najviac využitý.

di1

di2

 

pôvodné vizualizácie interiéru

obyvacka 1dig

obyvacka 2

obyvacka 3

obyvacka 4

obyvacka 5

obyvacka6

detska izba 2

detska izba 3

spalna 1

spalna 2